Úniková hra

Kdo se bojí, nesmí do lesa… a na potemnělou půdu novodobé jesenické čarodějnice také ne!

Vítejte, přátelé. Na čas se stáváte zajatci Justýny Schmiedové, současné jesenické čarodějnice. Máte však štěstí! Proradná čarodějnice zrovna opustila svoji tajnou půdní pracovnu, a tak máte možná jedinou možnost úniku. Jenže než budete moci odejít, musíte najít lektvar, který neutralizuje jed, jenž vás Justýna donutila vypít. Zlá čarodějnice má veliké geografické a historické znalosti Jeseníku a jeho okolí, a proto nebude váš únik jednoduchý. Avšak musíte spěchat, nebo bude pozdě!

V Jesenické online únikové hře vás čeká celkem 7 úkolů, jejichž vyluštění vás dostane k vytouženému lektvaru a následné svobodě. Jakmile daný úkol rozlousknete, získáte několikamístný číselný nebo písmenný kód, kterým si odemknete další zamčené předměty. Musíte však – s malou pomocí zapomnětlivé čarodějnice – přijít na to, ke kterému objektu daný vyluštěný kód patří. Po půl hodině (či po otevření dalšího objektu) se daný předmět znovu uzamkne, takže pokud si jej budete chtít znovu prohlédnout, budete muset opětovně zadat příslušný kód.

POZOR! U písmenných kódů pište vždy všechna písmena malá a kódy pište i s diakritikou (háčky, čárky)! Pokud zadáte kódy bez nich nebo s velkými písmeny, systém vás nepustí dále. Číselné kódy zapisujte pouze arabskými číslicemi a bez mezer!

U následujících objektů musíte vyluštit různé šifry a hádanky, abyste našli lektvar a dostali se z místnosti. Opět připomínám, abyste si vzali tužku a papír, jelikož se vám při luštění kódů budou hodit. Přeji hodně štěstí!

P.S.: Když se rozhlédnete po místnosti, určitě něco uvidíte na stole v zadní části místnosti…