Jak to vzniklo...

Zajímá vás, proč jsem se rozhodnul vytvořit Jesenickou online únikovou hru? Tak to jste na správném místě!

Na začátek bych rád uvedl, že již odmala mě bavily různé logické hry, hádanky a šifry. I teď, kdy už mám pár let po třicítce, si nějakou tu logickou či deskovou hru rád zahraji. Proto jsem si oblíbil také koncept únikových her – jen jich zatím ještě nemám mnoho za sebou. Některé z nich jsem zvládnul celkem bez problému, někdy se mi však v daném časovém limitu uniknout nepodařilo. Ale to určitě znáte i vy, to prostě k této zábavě patří…

Takže už víte, proč mě baví únikové hry. Ale co mě vedlo k tomu, že jsem vytvořil únikovku, kterou si můžete zahrát přes internet? Bez mučení se přiznám, že to byla jiná online úniková hra. Pocházím ze Znojemska, takže Podyjí, nejmenší český národní park, jsem měl prakticky za humny. Když se pak na konci roku 2020 objevila podyjská online únikovka “Za pokladem z Andělského mlýna”, hned jsem ji musel vyzkoušet. A tak mi v hlavě pomalu ale jistě začala růst taková nenápadná myšlenka – co kdybych vymyslel vlastní online únikovou hru?

Věděl jsem, že udělat k únikovce web pro mě nebude nějaký velký problém. S tvorbou webových stránek mám totiž (amatérské) zkušenosti již více než 15 let – nejprve jsem programoval jen malé a obyčejné stránky, později jsem vytvářel velké weby, které běžely na redakčním systému. A i když jsem již několik let žádný nový web nevytvořil, nějaké ty znalosti mi v hlavě přeci jenom zůstaly. Takže bylo rozhodnuto… online únikovka bude!

Výše jsem napsal, že pocházím ze Znojemska, tak proč jsem si pro tu moji online únikovku vybral zrovna Jeseníky? Je to proto, že tu už nějaký ten rok bydlím. Na Jesenicko jsem se přestěhoval kvůli práci, kdy jsem se po vystudování vysoké školy stal učitelem na základní škole. A hned jsem si to tady oblíbil – krásná příroda, čistý vzduch a všude samé hory, ze kterých jsou nádherné výhledy. No řekněte, kdo by to tady nemiloval?!

O zaměření únikové hry tak bylo také rozhodnuto. Zbývalo jen zvolit určité téma, načíst si pár informací a začít přemýšlet nad jednotlivými hádankami a šiframi. Myslím si, že dané úkoly jsou celkem jednoduché, proto doufám, že je (s případnou nápovědou) zvládne každý. Nechtěl jsem totiž budoucí hráče odradit nějakými těžkými hádankami, ale zároveň jsem chtěl alespoň trochu zachovat princip únikových her. Zda se mi to povedlo, to už nechám na vás…

David Hromada